середа, 14 червня 2017 р.

У Дубліні

Травень був таким скоротекучим, що не встигла оглянутися, а він вже й пройшов. Було багато роботи, якийсь самопресінг перед відпусткою. Я фотографувала чудову веселку перед вікнами, дережаблі понад офісом, квітучи маки, ліси, де проходили недільні травневі прогулянки, алеж зібрати ті всі аеродінамічні і природні красоти у один пост не вдалось.
***
Яна запитала мене, ще у "Одноклассниках", чому я перейшла у спілкуванні на українську мову і роблю це так концеквентно, не перестрибуючи на російську. Я знаю 4 мови, алеж на фоні всіх політичних подій я прийшла до висновку, що рідну знаю найгірше. Щоб написати одне речення чи короткий абзац українською, мені приходилося спочатку залазити у перекладач google і шукати переклад одного чи кількох слів, які ніяк не приходили в голову. Яна сама виросла у Хабаровську, росіянка за національністью, ми вчились і одному ВНЗ, алеж доля залишила її у Києві і вона була тою людиною, хто формував останні три роки мою позицию до подій в Україні. Яна була активною учасницею Майдану, волонтеркою, фанаткою Вакарчука. Зараз, коли всі ці брудні соціальні мережі позакривали в Україні, мені там також не стало що робити. Але мову треба привести у стан рідної, а не позичати всі думки з мов, які мені подарувала доля.
***
Якою би солов'їною не була українська, алеж назва столиці Ірландии звучить українською не гарно - Дублін, дубово якось. Я буду називати її так як називають її частіше всього у світі - Даблін. Це англійська назва. Мало хто знає, що в Ірландіі є своя мова, звуть її просто ірландська, чи гелік. В Ірландії існують теріторії де люди не забули рідну мову, хоча вони там ведуть боротьбу за незалежність від Британії не 4 роки, а 400. Гелик (німецькою - Gälisch) вивчають у початковій школі, всі назви на вулицях і автомобілних шляхах написані на ірландській і англійській. А потім після початкового шкільного періоду життя, якось все затихає і спілкуватися англійською стає зручніше. Ірландською Dublin це буде Baile Átha Cliath. Назва Dublin прийшла з Скандінавії djúp lind, що означає "глибока затока", алеж легенди кажуть, що так звали це місто задовго до того як туди попали вікінги. Як ви всі зрозуміли, з другого червня ми були у Ірландії. Автобусна подорож вдовж Атлантичного узбережжя - Wild Atlantic Way. Кожний день нова ціль, кожний день нова кровать.
Даблін зустрів нас відливом. Вигляди зверху - картинки-живописи.

 
Привезли нас у готель на одну ніч, з кумедною назвою "Red cow" - Червона чи руда корова. Розказали коли сніданок, коли старт у подорож, де трамвай, де бар з напоями, де буде о сьомій вечора вечеря і в якому ресторані. Ми вибрали трамвай до центру міста, йшли щось там с черветь години цими містками-переходами і дивувалися яке брудне місто, скріз валялися алюміневі банки, пластік, пивні пляшки. Для людини з Німеччини - шок. Алеж зараз, забігаючи наперед, хочу сказати - подорож була найемоціональнішою у моєму житті.
Те що готель звався "Червона корова" - це нормально, далі по дорозі були зупинки Black hors (чорний кінь), Blu bells (блакітні дзвоники)...Кольоровенько так.
Центр був дійсно дуже кольоровий. Міст через річку Ліффі ще трошки мав якусь гідність європейської столиці.
 
А дальніше як пішло-поїхало...
 
Всі кольори веселки. Знаю тепер звідки пішов цей вислів "дурдом-веселка".
 
 
На моє зауваження, що всі ці фарби викликані тим, що я не бачу великих граціозних будівль, лише робітничі триповерхові будови, мій чоловік зразу ж мене обломав висловом-докором "Du mit deinem Gigantismus" (ти з твоїм гигантизмом) - через майже три десяткі років життя на Заході совок вийшов з мене лиш частково. Приникла, більш не висловлювалась і вирушила шукати історичні фасади.
 
 
Пам'ятник геноциду армянського народу...неочікувала таке побачити...
 
І один на одному паби за пабом - майже 1000 тільки в Дабліні... З них жива музика, танці цілу добу, гіннес і віски рікою, галас...Це один з них:
Я знайду ще час та напишу більше про столицю і взагалі про цю смарагтову острів-країну, а сьогодні ще 2 слова про лівосторонній рух.
Про те що там, як і у Великій Британії їздять ліворуч всі теоретично знають, але на практиці це виглядає дуже цікаво. Вже в аеропорту всіх повідомляють таким чудовим стендом на фоні кольорів ірландського прапора і трьома мовами:
А розминутися на дорогах вздовж Атлантики приходиться от таким чином. З автівками:
 
З автобусами. (Цей хлопчик у жовтому - це не водій, не шукайте у його руках кермо).
 
а там де дорога широка є інші "атракціони":
Без баранів не обходилося. Цих от чекали з півгодини, поки вони перейшли дорогу, бо вони були дуже ввічливі, цибали по перед нас, бекали на нашого шофера і не збиралися поспішати.
І ще розкажу про номера автівок. Перші 2 цифри - це рік випуску авто (17-2017), третя цифра - півріччя (перше), D - це Дублін, ну а потім йде якийсь нумер... Як ви бачите, маленькими літерами написано Baile Átha Cliath, тоб-то Даблін, щось є в сердці своє індівідуальне. Авто отримує цей нумер і він дійсний на все життя цієї машини.
До побачення, я ще повернусь до цієй теми.

11 коментарів:

 1. А на Голвейському ярмарку були, строкаті панчохи купляли, ріл танцювали?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Усю програму виконали на 100 відсотків! Замість панчохів прикупили светра. Англійський ярмарок був у Cork. Запитую у чоловіка: "Навіщо тобі такий товстий светр?" - каже: "Виключу в зимку опалення, вдягну обновку, ляжу на діван, буду економити паливо, мріяти і згадувати Ірландію".

   Видалити
 2. Дочка була кілька років тому, теж казала, що не дуже схоже на столицю і як відійшли трохи далі від центру то побачили пусті будівлі і потрощені шибки.
  Але смачнішого стейка не їла ніде і ніколи:)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. От стейком і Irish stew нас не накормили, є привід ще декілька разів туди поїхати. С нашого аеропорту, 78 км від нас, літають ловкастери за 29,90 €, тепер знаємо що і як, то можна буде обійтись без турбюро. Ми їздили по такій програмі де входила ночівля, сніданок і вечеря, всі екскурсії. В день була напруженість, багато що запропоновано і все хотілось "захопити". В обід їли сендвічі, чи сконс з чаєм. Картопляне пюре було на вечерю кожний день. Вже третій день вдома їмо макарони і рис.

   Видалити
 3. Я сразу предупреждаю, что сама по-украински не умею ни писать, ни говорить. Только читать и слушать. Так что, мне отвечать можно и нужно по-украински, но сама я, при всём желании, останусь русскоязычным читателем блога. ;)

  Обожаю украинский язык! Надо было раньше начинать писать на нём!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Кстати, только когда написали, заметила, что блог на другой язык перешёл. Предыдущие несколько постов на украинском воспринялись совершенно естественно. ;)

   Видалити
  2. Надя, надо наверное в жизни пользоваться всеми языковыми возможностями, а не ограничиваться одним языком. Так интереснее. Но про Ирландию дальше на английском писать не стану, достаточно того что узнала что Ирландия очень литературная страна и поназаказывала в интернету книг про Ирландию на английском и немецком.

   Видалити
 4. Наталю, дуже цікава подорож ! Так гарно написано, що дуже захотілося у Даблін ! Але,на жаль, Шотландія не входить у Шенгенську зону.
  Дорожніх атракціонів було у вас багато !!!! Вразив тунель ))) кілька сантиметрів вправо чи вліво і можна застрягнути ?! Біла полоса, мабуть, для того щоб автобуси строго по ній їхали ?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Тетяна, ще не Шотландія, і не Північна Ірландія, це Республіка Ірландія і вона входить в ЕС, алеж якось обмежено в Шенгінську зону, бо це острів і попасти на цей острів без паспортного контролю не можливо. Десь я читала, що тільки за географічним положенням з усіх країн знаходиться західніше всіх країн які надали Україні безвіз, тому це безвізове право вступило в силу не о півночі, а на 3 години піздніше. А зараз почала дивитися - так треба віза. Тому існує трохи непорозуміння, чи входить, чи не входить. А в Дублін із Львова дуже реально попасти. Я читала колись місяці з 2 тому про ловкастер Raynair, що він буде літати з Дубліна до Львова. З німецького Меммінгена (від нас 78 км) до Львова і в Київ в Жуляни. У нас білети на ці літаки є вже у продажу за 29,99 € в оба кінці. Таку ціну спонсує наш уряд. В Україні також планували, алеж український уряд не дуже поспішає стати спонсором. Алеж це все дрібниці, весь той процес що почався він буде розвиваться.

   Видалити
  2. Наталю, у мене наступив географічний кретинізм )))))) а все тому, що ліньки було зайвий раз глянути в довідку (від нерадивих студентів заразилася мабуть )))))))).
   Так, я читала інформацію, що Raynair збирається літати зі Львова до Дубліна, але чомусь у мене в голові не прив’язалося до безвізу. ))))) голова, мабуть, була зайнята чимось іншим )))))

   Видалити
  3. Там через Brexit трохи непонятка. Якщо Велика Британія вийде з ЕС, то Шотландія і Північна Ірландія хочуть в ЕС залишитись і подати заяви до європейських инстітуцій. У республіці Ірландія всі бояться нової революції, війни і всього іншого негативного, бо там тільки боротьба сотні років. Це була така інформація у подорожі, а вчора мадам Мєй щось там представляла якийсь план що до виходу, там і були їх плани на Шотландію і Північну Ірландію. Короче поживемо - побачимо.

   Видалити